Jak nawadniać organizm w czasie Detoksu Sokowego? 0
Jak nawadniać organizm w czasie Detoksu Sokowego?

Większość wie, że wodę należy pić i jest to ważne, niestety wciąż wiele osób o tym zapomina, a samo nawadnianie organizmu jest zwyczajnie niedoceniane, a przecież odpowiednie i regularne jest w stanie nawet wyleczyć stany zapalne w naszym organizmie!

Nawodnienie ciała ma kluczowe znaczenie podczas detoksykacji organizmu. Woda stanowi 45-75% masy ciała, jest ona doskonałym rozpuszczalnikiem, tworzy znakomite środowisko dla wszystkich procesów życiowych. Nasze najważniejsze narządy jak: mózg, serce, nerki, śledziona, wątroba, płuca, krew i limfa w przeważającej części składają się z wody.  Zbyt niskie nawodnienie może spowodować, że nerki (które składają się w ok. 83% z wody) będą musiały ciężej pracować, aby odfiltrować, to co powinno zostać wydalone, od tego co ma pozostać w organizmie. Ponadto przy niskim nawodnieniu zbyt gęste produkty przemiany materii będą odkładać się w nerkach w postaci kamieni. Wątroba (która składa się w ok. 86% z wody) zacznie gorzej funkcjonować i radzić sobie z metabolicznymi wymaganiami organizmu. Do wszelkich procesów chemicznych, które zachodzą w organizmie potrzebna jest woda. Mówiąc prościej, coś co jest gęste, ma mniejsze szanse na przenikanie i swobodne przepływanie. Zbyt mała ilość wody spowoduje złe odżywienie i dotlenienie komórek. Mamy nadzieję, że kilka powyższych faktów, przekonały Cię, jak ogromne znaczenie ma woda!

Kiedy detoksykujesz organizm, w Twoim ciele zaczynają uwalniać się toksyny, które mogą powodować bóle głowy i ciała. Woda pomoże przyspieszyć wydalanie toksyn przez ich wypłukiwanie, a także złagodzić objawy oczyszczania organizmu.

Skorzystaj z naszych wskazówek i dowiedz się jak prawidłowo nawadniać organizm:

  1. Najlepiej 2 tygodnie przed rozpoczęciem oczyszczania zadbaj o dostarczenie odpowiedniej ilości wody. Jak we wstępie: Twój organizm nie jest w stanie nawodnić się z dnia na dzień.
  2. Pij wodę powoli, małymi łyczkami, wówczas Twój organizm będzie miał szansę ją wykorzystać, nie obciążając przy tym nerek.
  3. Pijemy wodę co najmniej pół godziny przed pierwszym sokiem, oczywiście na pusty żołądek. Jeśli sięgamy po wodę na czczo, Twój organizm uznaje, że nie ma nic do strawienia i pozwala jej płynąć dalej do miejsc, w których powinna zostać wchłonięta.
  4. Pij wodę godzinę po każdym soku. Pozwoli nam to nie zaburzać naturalnej kolejności procesu trawienia.
  5. Jaką ilość wody powinniśmy pić? Głównie zależy to od wagi naszego ciała. Należy przyjąć, że potrzebujemy około 30 mililitrów wody na każdy kilogram. Tak więc, jeśli ważysz około 50 kilogramów potrzebujesz 1,5 litra wody, jeśli 70 kg, trochę ponad 2 litry itd. (Normy te dotyczą osób o zdrowych nerkach)
  6. W miarę swoich możliwości sięgaj po wodę Alkaiczną - ma ona zasadowe pH
  7. Uczyń z picia wody swój codzienny rytuał i miej zawsze pod ręką butelkę wody.

Ważne!
O odpowiednim nawodnieniu organizmu, świadczy nie tylko regularne wypróżnianie się, lecz także kolor moczu. Nie może być on, ani za ciemny (co świadczy o odwodnieniu), ani zbyt jasny, wręcz przeźroczysty (może to świadczyć o zbyt dużej ilości spożytej wody). Optymalny kolor to jasno żółty/słomkowy.

Pamietaj!
Odpowiednie nawodnienie przed i w trakcie detoksu sprawi, że efekty detoksykacji  będą lepsze, a samo oczyszczanie bardziej skuteczne i przyjemne!
Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl